Ο Σύλλογος μας μετά από επανειλημμένα παράπονα των μελών μας για την ημερομηνία διεξαγωγής του πανηγυριού της Πρωτομαγιάς, κατέθεσε το παρακάτω αίτημα στο δήμο Νέας Φιλαδέλφειας προκειμένου η Πρωτομαγιά να διεξαχθεί στις 29-30 Απριλίου και 1 Μαΐου και όχι στις 3-4 και 5 Μαΐου. Οι ημερομηνίες που επιθυμούσε ο δήμος να πραγματοποιηθεί το πανηγύρι θα προκαλούσαν προβλήματα στους μικροπωλητές καθότι συνέπιπτε με άλλες θρησκευτικές πανηγύρεις και αυτό θα είχε ως αποτέλεσμα την οικονομική τους ζημία. Ο δήμος Νέας Φιλαδέλφειας λοιπόν κατόπιν του αιτήματός μας αποφάσισε η διεξαγωγή του πανηγυριού να πραγματοποιηθεί στις 30 Απριλίου και στην 1 Μαΐου. Ως σύλλογος είμαστε ικανοποιημένοι με το αποτέλεσμα αυτό και ελπίζουμε σε αντίστοιχες αποφάσεις που θα έχουν στόχο το όφελος των μικροπωλητών.
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhqjQ1TbZXjDhbyxHwITMNxLAHGYypIiTJ3g8kAEJg4Q8ly2iiv3gPVyVvtm4ZYBCCCbsarDppj7axBsrVGGKQQ4VBOIywNGCSBI4vM8fwizvhgsd3PADWQUbWwQygp9Z9nyFRLbILTUT03/s320/SCAN_20190313_151001098.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhqjQ1TbZXjDhbyxHwITMNxLAHGYypIiTJ3g8kAEJg4Q8ly2iiv3gPVyVvtm4ZYBCCCbsarDppj7axBsrVGGKQQ4VBOIywNGCSBI4vM8fwizvhgsd3PADWQUbWwQygp9Z9nyFRLbILTUT03/s320/SCAN_20190313_151001098.jpg)