![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEggvubNNZ85b-yMwcmthR2IvlSfoAXDiQhM6lEZmylV81Qc4V37yr203sDtybiPC1TVcwcUqHo3ixsjqMD7tCBvC5f95pIxGhAYUmvtqgI3FCnOe99P8MzSPEY0NR1FHihufzxvL-0xEYXz/s320/Screen+Shot+2020-06-05+at+19.43.41.png)
Στο πλαίσιο των όρων και των προϋποθέσεων που τίθενται από την Κοινή Υπουργική Απόφαση (Αριθμ. Δ1α/ΓΠ.οικ. 33465/ ΦΕΚ Αρ. Φύλλου 2087), καθώς και για την εύρυθμη λειτουργία Κυριακάτικης Αγοράς στο Σχιστό Περάματος, ενημερώνουμε τους εμπόρους, αλλά και τους ενδιαφερόμενους πολίτες, πως ο Δήμος Περάματος καταβάλλει κάθε δυνατή προσπάθεια προκειμένου να καταστεί εφικτή η επαναλειτουργία του παζαριού στο Σχιστό την Κυριακή 14-6-2020.
Ο Δήμος Περάματος θα λάβει όλα τα απαιτούμενα μέτρα πρόληψης και περιορισμού της διάδοσης του κορωνοϊού COVID-19, με την έναρξη της λειτουργίας του παζαριού, ώστε έμποροι και πολίτες να αισθάνονται ασφαλείς.
Παράλληλα, θα πραγματοποιείται συχνός καθαρισμός του χώρου, έγκαιρη αποκομιδή των απορριμμάτων, καθώς και η αναγκαία πλύση και απολύμανση μετά το πέρας λειτουργίας του παζαριού.