Σχεδόν μία εβδομάδα μετά την επίσημη φωταγώγηση της πλατείας Συντάγματος, στα γιορτινά «ντύνεται» και η πλατεία Ομονοίας. Ένα χριστουγεννιάτικο δέντρο έχει ήδη τοποθετηθεί και δεσπόζει στην πλατεία, ενώ ο στολισμός περιλαμβάνει φάτνη καθώς κι ένα καρουζέλ. Παράλληλα, μικρά ξύλινα σπιτάκια βρίσκονται γύρω-γύρω, στα οποία ενδέχεται να προσφέρονται δραστηριότητες για τον κόσμο και τα παιδιά.![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgo9wkLTqeJhdHDewr0K-GK5Pcm95mm8wfdi28fpmDlS_vobt3WEL2dkW8FyN0MxaoAgdkqr8zky7wmK370i-AI7K0VzYi39SwIKQnFCBLkcK230rS7KBEJUSSP6B9KV6HIGHWFWodFs6Nd/s400/dentnoa1.jpg)
![](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgo9wkLTqeJhdHDewr0K-GK5Pcm95mm8wfdi28fpmDlS_vobt3WEL2dkW8FyN0MxaoAgdkqr8zky7wmK370i-AI7K0VzYi39SwIKQnFCBLkcK230rS7KBEJUSSP6B9KV6HIGHWFWodFs6Nd/s400/dentnoa1.jpg)
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/2500518/sta-giortina-ntinete-ke-i-omonia
http://www.newsbeast.gr/greece/arthro/2500518/sta-giortina-ntinete-ke-i-omonia